Dodaj do ulubionych

Startuj z Serwisem EcoTravel.pl

 

 

 

 

 

    

 

OFERTY KRAJOWE - RYN

               

                    

 

   

 

   

 

   

 

   

 

WOKÓŁ WIELKICH JEZIOR

rowerem, kajakiem, żaglówką

namioty / jachty

Polska, Ryn

wiek uczestników: 14-18 lat


„Wokół Wielkich Jezior” – rowerem, kajakiem, żaglówką
Wielkie Jeziora Mazurskie


CHARAKTERYSTYKA IMPREZY, PROGRAM

To propozycja dla tych, którzy niekoniecznie preferują jeden rodzaj aktywnego wypoczynku. Na naszym obozie spróbujecie wielu form turystyki aktywnej a przy okazji będziecie także wypoczywać i zwiedzać. Obóz będzie miał charakter wędrowny, ale kilka dni spędzimy w ośrodku w Rynie – skąd będziemy wyjeżdżać na całodzienne wyprawy. Posiłki będziemy przyrządzać wspólnie z dostarczonych przez organizatora i zakupionych przez kierownika wyprawy produktów, w warunkach biwakowych.


Grupa pod opieką kadry przemierza ustaloną trasę. Program jest tak ułożony, aby wystarczyło czasu na wypoczynek, kąpiele, zwiedzanie no i oczywiście wędrówkę rowerem, kajakiem lub rejs jachtem. Trasa realizowana jest w zależności od warunków pogodowych, nocujemy w namiotach 2/3/4-osobowych, na campingach, w ośrodkach wypoczynkowych. Bagaże przewozimy w kajakach, jachcie, ewentualnie będą one transportowane busem. Program obozu będzie realizowany w zależności od pogody i kondycji uczestników.


Mazury i Suwalszczyzna to doskonały region do uprawiania turystyki aktywnej – rowerowej, wodnej, pieszej. Niezbyt długie, ale często zaskakująco strome zjazdy dodają emocji jeździe na rowerze. Resztki dawnych ostępów leśnych, liczne rezerwaty to okazja do prowadzenia obserwacji przyrody. Jeziora, zajmujące 15% powierzchni tego obszaru, ukształtowały enklawy, gdzie przyroda pozostała w niezmienionym stanie. Odwiedzimy Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, leśne ostępy Puszczy Piskiej, popłyniemy po mazurskich jeziorach Ryńskim, Tałty, Mikołajskim i Śniardwy, spłyniemy Krutynią – królową mazurskich rzek lub Sapiną – mniej znaną ale za to z krystalicznie czystą wodą.

ROZPOCZĘCIE I ZAKOŃCZENIE

Ryn - Ośrodek wypoczynkowo-żeglarski "Ryn", ul. Mazurska 17. Rozpoczęcie 1 dnia od godziny 16.00, zakończenie ostatniego dnia do godziny 10.00.

DOJAZD ZORGANIZOWANY

Za dopłatą, pociągiem lub autokarem z opiekunem, z kilkunastu większych miast w Polsce.

CENA ZAWIERA

Zakwaterowanie – w trakcie wyprawy rowerowej i kajakowej noclegi w namiotach. W trakcie żeglowania w kabinach jachtów - każdy ma do dyspozycji koję z materacem. Wyżywienie - przygotowują uczestnicy pod opieką kadry z produktów dostarczonych przez organizatora, od kolacji 1 dnia do śniadania ostatniego dnia. Ubezpieczenie – NW. Kadra – wykwalifikowani opiekunowie, sternicy. Realizację programu, w zależności od warunków pogodowych.

ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ

Wc i prysznice (średni koszt prysznica 5-9 zł). Dojazd autokarem lub pociągiem. Wstępy do zwiedzanych obiektów.

DOKUMENTY, GŁÓWNE WYMAGANIA

Wiek - 14 lat. Zgłoszenie uczestnictwa-umowa, karta kolonijna ze zgodą lekarza i rodziców (wzory w biurze). Legitymacja szkolna.

UWAGI

Nie odpowiadamy za ukradziony, utopiony lub zagubiony bagaż - zalecamy uczestnikom jego dodatkowe ubezpieczenie. Na jachtach obowiązuje chodzenie w miękkim obuwiu - trampkach, sandałach, adidasach. Niedozwolone są buty "glany", "trapery" itp. Rzeczy najlepiej spakować w worek żeglarski lub plecak bez stelaża.

NALEŻY ZABRAĆ ZE SOBĄ

Wyżej wymienione odpowiednio wypełnione dokumenty, kieszonkowe. Karimatę i śpiwór. Sztormiak (nieprzemakalną kurtkę), polar, ciepły sweter, skórzane rękawiczki, obuwie na miękkiej podeszwie, ciepłą czapkę i z daszkiem, kostium kąpielowy, dres, latarkę, krem z filtrem, zeszyt, długopis.

SPRZĘT

Rowery trekkingowe, jachty żaglowe, kajaki. Wyposażenie kuchenne i stołowe. Osoby zabierające własny rower – wysoki rabat (patrz cennik).

PROGRAM

:: 3 dni wyprawy kajakowej

:: 3 dni rejsu żeglarskiego

:: 3 dni wyprawy rowerowej
 
TERMINY, CENY

RKŻ

„Wokół Wielkich Jezior” – kajakiem, rowerem, żaglówką
Wielkie Jeziora Mazurskie

KOD

TERMIN

rower organizatora

rower własny

RKŻ 1

02.07-13.07.2010

1499.-

1349.-

RKŻ 2

14.07-25.07.2010

1499.-

1349.-

RKŻ 3

26.07-06.08.2010

1499.-

1349.-

RKŻ 4

07.08-18.08.2010

1499.-

1349.-

RKŻ 5

19.08-30.08.2010

1499.-

1349.-

     

 

       

 

 

      


Strona główna - Mapa portalu - O Nas... - Współpraca - Reklama - Praca - Forum EcoTravel - LinkiKontakt


Link Exchange: Jurajska Przygoda | Ojców | Parki Narodowe | Pieskowa Skała | Noclegi | Bilety Promowe | Bilety Lotnicze | Obozy |

Kolonie | Kolonie Letnie | Hotele | Promy | add link...


Copy Rights by EcoTravel 2002-2010 All Rights Reserved